היפנוזה


היפנוזה- טיפול יעיל

היפנוזה ותופעות היפנוטיות סיקרנו מאז ומתמיד את האנשים. במהלך השנים אנשים ראו בתופעות אלו סוג של "קסם" ולפעמים "כישוף". גם היום אני מקבל לפחות 5 פניות מדי שבוע לצורך טיפול בהיפנוזה. עיקר הפונים שמגיעים אלי מתייחסים אל היפנוזה כשיטת טיפול בעלת איכות פלאית אולם אני נזהר ומסביר להם מה הטיפול ומה המשמעות שלו ובעיקר שהטיפול הזה , כמו כל טיפול פסיכולוגי אחר הוא תהליך שמתקדם בקצב ובאיכות שנובעת מתוך התהליך הטיפולי עצמו.

היפנוזה רפואית היא היפנוזה שמשמשת לצרכי ריפוי, בניגוד להיפנוזה בידורית, שנועדה לצורך חווית הבידור מתופעות היפנוטיות.
טיפול בהיפנוזה מקובלת מאוד ויעילה ביותר לטיפול במצבים רפואיים ונפשיים – רגשיים. היפנוזה רפואית משמשת לטיפול במגוון הפרעות החל מדיכאון, הפרעות חרדה (כולל חרדה חברתית,חרדת בחינות ופוביות אחרות) והפרעות אכילה, דרך גמילה מהרגלים כגון כסיסת ציפורניים, תלישת שיער ועישון סיגריות. בנוסף למצבים הנפשיים, היפנוזה והטיפול בהיפנוזה הוכחו כיעילים ביותר למצבים גופניים כגון כאבים (כאבי גב, פיברומיאלגיה, כאבים כרוניים שונים), מיגרנות ועוד.
הטיפול בהיפנוזה יעיל ובטוח מאוד. בניגוד לדיעה הרווחת בציבור, היפנוזה אינה מיסטית או קסם. ההיפנוזה המודרנית רואה את היכולת של האדם לשנות את דרך פעילות המודע שלו כמפתח להצלחת הטיפול בהיפנוזה. הטיפול בהיפנוזה עושה שימוש ביכולת התודעה להשפיע על תהליכים רגשיים, נפשיים וגופניים בעזרת הסוגסטיות (הצעות לשינוי) שהמהפנט נותן. כמעט כל אדם יכול להנות מפירות הטיפול בהיפנוזה. אנו יודעים שככל שאדם יותר בעל יכולת הפשטה והוא יותר יצירתי יש לו יכולת גדולה יותר להשתמש בכוח המצוי בו לשם השינוי שהוא כה זקוק לו.

אנשים רבים מתארים את ההיפנוזה כחוויה מהנה של רגיעה והתרכזות בתחושות פנימיות. אנשים אלו שחווים את הטיפול בהיפנוזה מדווחים בזמן הטיפול על רגיעה. תחושת הרגיעה של אלו שהתנסו בטיפול בעזרת היפנוזה אינה מוגבלת לזמן הטיפול בלבד אלא נמשכת גם לאחר מכן. החוויה החיובית של ההיפנוזה נמשכת גם לאחר סיום הפגישה הטיפולית והיא תחילת הדרך לשינוי הרצוי.

הטיפול מתאים כמעט לכל אחד ובעצם מעטים הם האנשים שאינם יכולים לעבור היפנוזה. הטיפול בהיפנוזה מתאים לאנשים החל מגיל הילדות המוקדמת (גי ל 5 או 6) ועד לגיל המופלג של זקנה מאוחרת. אפשר לאמר בביטחון שאין הגבלת גיל לטיפול ביהפנוזה והמגבלה היחידה הקשורה לגיל היא היכולת להבין את הנאמר והיכולת להבין תהליכים ולהבין רגשות שדנים בהם בזמן הטיפול בהיפנוזה.
הטיפול בהיפנוזה יכול להיות יעיל מאוד ובטוח, כולל עבור מצבים שבהם שיטות טיפול אחרות לא יכלו לתת מענה .